Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


 Mýdlo Aleppo

Vyzkoušejte 100% přírodní mýdlo a nechte svou pleť hýčkat směsí olivového a vavřínového oleje stejně, jako to činila již královna Kleopatra. Ačkoli se jedná o pevnou kostku mýdla není určeno pouze na mytí rukou. Díky svým vynikajícím vlastnostem, přírodnímu složení a šetrné péči se výborně hodí na mytí celého těla a představuje plnohodnotnou alternativu sprchových gelů, využívá se hojně i k mytí vlasů.

 
Aleppské mýdlo je světově proslulé díky svým vynikajícím vlastnostem a tradičnímu způsobu výroby, který zůstal po staletí nezměněn. Tento tradiční postup předávaný mezi mistry výroby mýdla z generace na generaci je zárukou vysoké kvality, protože pracuje pouze se 100% přírodními surovinami. Mýdlo neobsahuje žádná umělá barviva, vůně a konzervační látky ani živočišné tuky. Jedinými surovinami pro výrobu tak zůstává olivový olej, vavřínový olej a hydroxid sodný. Podíl vavřínového oleje určuje kvalitu mýdla a pohybuje se mezi 5 a 30 procenty. Oxidací vzniká na povrchu hnědá vrstvička, uvnitř je mýdlo tmavě zelené, čím tmavší, tím vyšší podíl vavřínového oleje

 


Náš tip: 200g kostka mýdla Aleppo Vám vydrží opravdu dlouho, lépe se s ní pracuje, pokud ji před použitím rozříznete na půlku, která se vejde do dlaně.

 

Olivový olej – Olivový olej je surovina, která má své tradiční pevné místo ve středomořské kuchyni. Lidé v této oblasti jej však od pradávna používají i jako základ kosmetických výrobků, protože obsahuje mnoho cenných minerálů

a vitamínů, navrací pokožce svěžest a pružnost, vlasům dodává lesk a sílu.

Vavřínový olej – je znám svými antiseptickými účinky, odstraňuje odumřelé kožní buňky a lupy, zároveň dodává díky svým výrazným aromatickým složkám mýdlu nezaměnitelnou vůni.

 

Kombinací těchto olejů vzniká mýdlo, které nevysušuje pokožku, má výrazné tonizační účinky a díky svému přírodnímu složení nezpůsobuje podráždění kůže ani v případech ekzémů a dalších projevů kožních onemocnění. Naopak bývá v takových případech doporučováno ke zmírněním projevů ekzému, akné a alergií, přičemž je možné jej použít i na citlivé partie obličeje a k mytí vlasů zejména pro zklidnění vlasové pokožky.


Náš tip: Po umytí vlasů Mýdlem Aleppo přelijte vlasy vlažnou vodou se lžící jablečného octa, odměnou vám bude zářivý lesk vašich vlasů. Doporučujeme zejména v případě, že máte v domácnosti tvrdou vodu.

 

Mýdlo má všechny atesty Státního zdravotního ústavu, aby byla zaručena jeho bezpečnost pro zdraví z hlediska chemického složení, dermatologické snášenlivosti a přítomnosti mikroorganismů.
 

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?