Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


 Mýdlo Aleppo

Vyzkoušejte 100% přírodní mýdlo a nechte svou pleť hýčkat směsí olivového a vavřínového oleje stejně, jako to činila již královna Kleopatra. Ačkoli se jedná o pevnou kostku mýdla není určeno pouze na mytí rukou. Díky svým vynikajícím vlastnostem, přírodnímu složení a šetrné péči se výborně hodí na mytí celého těla a představuje plnohodnotnou alternativu sprchových gelů, využívá se hojně i k mytí vlasů.

 
Aleppské mýdlo je světově proslulé díky svým vynikajícím vlastnostem a tradičnímu způsobu výroby, který zůstal po staletí nezměněn. Tento tradiční postup předávaný mezi mistry výroby mýdla z generace na generaci je zárukou vysoké kvality, protože pracuje pouze se 100% přírodními surovinami. Mýdlo neobsahuje žádná umělá barviva, vůně a konzervační látky ani živočišné tuky. Jedinými surovinami pro výrobu tak zůstává olivový olej, vavřínový olej a hydroxid sodný. Podíl vavřínového oleje určuje kvalitu mýdla a pohybuje se mezi 5 a 30 procenty. Oxidací vzniká na povrchu hnědá vrstvička, uvnitř je mýdlo tmavě zelené, čím tmavší, tím vyšší podíl vavřínového oleje

 


Náš tip: 200g kostka mýdla Aleppo Vám vydrží opravdu dlouho, lépe se s ní pracuje, pokud ji před použitím rozříznete na půlku, která se vejde do dlaně.

 

Olivový olej – Olivový olej je surovina, která má své tradiční pevné místo ve středomořské kuchyni. Lidé v této oblasti jej však od pradávna používají i jako základ kosmetických výrobků, protože obsahuje mnoho cenných minerálů

a vitamínů, navrací pokožce svěžest a pružnost, vlasům dodává lesk a sílu.

Vavřínový olej – je znám svými antiseptickými účinky, odstraňuje odumřelé kožní buňky a lupy, zároveň dodává díky svým výrazným aromatickým složkám mýdlu nezaměnitelnou vůni.

 

Kombinací těchto olejů vzniká mýdlo, které nevysušuje pokožku, má výrazné tonizační účinky a díky svému přírodnímu složení nezpůsobuje podráždění kůže ani v případech ekzémů a dalších projevů kožních onemocnění. Naopak bývá v takových případech doporučováno ke zmírněním projevů ekzému, akné a alergií, přičemž je možné jej použít i na citlivé partie obličeje a k mytí vlasů zejména pro zklidnění vlasové pokožky.


Náš tip: Po umytí vlasů Mýdlem Aleppo přelijte vlasy vlažnou vodou se lžící jablečného octa, odměnou vám bude zářivý lesk vašich vlasů. Doporučujeme zejména v případě, že máte v domácnosti tvrdou vodu.

 

Mýdlo má všechny atesty Státního zdravotního ústavu, aby byla zaručena jeho bezpečnost pro zdraví z hlediska chemického složení, dermatologické snášenlivosti a přítomnosti mikroorganismů.
 

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?