Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Tradiční výroba mýdla v syrském Aleppu

První zmínky o výrobě mýdla v oblasti dnešní Sýrie pocházejí již z dob Féničanů, kteří využívali polotekutou podobu tohoto produktu, pevné mýdlo pak spatřilo světlo světa v 8. století našeho letopočtu. Postup výroby mýdla přinesli ve středověku do Evropy Křižáci, jeho nápodobou pak proslulo především francouzské Marseille.

Směs olivového a vavřínového oleje se zahřívá ve velkých kotlích na 80 – 100 stupňů, po přidání hydroxidu sodného dochází k procesu saponifikace. Takto připravená směs se nechává stydnout v kotlích a poté se lije na čistou a rovnou podlahu na místě, které mýdlaři využívají k tomuto účelu po staletí. Po ztuhnutí se mýdlo ručně krájí na kostky, které se označí pečetí výrobce a poté se naskládají do vysokých sloupů, aby mohlo nové mýdlo dobře proschnout, což trvá minimálně půl roku.

Aleppské mýdlo je díky obsahu látek pouze přírodního původu a absenci fosfátů vysoce ekologické a jeho používání nepředstavuje zátěž pro životní prostředí.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?