Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Tradiční výroba mýdla v syrském Aleppu

První zmínky o výrobě mýdla v oblasti dnešní Sýrie pocházejí již z dob Féničanů, kteří využívali polotekutou podobu tohoto produktu, pevné mýdlo pak spatřilo světlo světa v 8. století našeho letopočtu. Postup výroby mýdla přinesli ve středověku do Evropy Křižáci, jeho nápodobou pak proslulo především francouzské Marseille.

Směs olivového a vavřínového oleje se zahřívá ve velkých kotlích na 80 – 100 stupňů, po přidání hydroxidu sodného dochází k procesu saponifikace. Takto připravená směs se nechává stydnout v kotlích a poté se lije na čistou a rovnou podlahu na místě, které mýdlaři využívají k tomuto účelu po staletí. Po ztuhnutí se mýdlo ručně krájí na kostky, které se označí pečetí výrobce a poté se naskládají do vysokých sloupů, aby mohlo nové mýdlo dobře proschnout, což trvá minimálně půl roku.

Aleppské mýdlo je díky obsahu látek pouze přírodního původu a absenci fosfátů vysoce ekologické a jeho používání nepředstavuje zátěž pro životní prostředí.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?