Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Henna - Lawsonia inermis

Jak henna působí na vlasy?

Henna a další přírodní barvy na bázi henny pracují odlišným způsobem než barvy chemické. Klasické chemické barvy pronikají přímo do struktury vlasu, v mnoha případech tak dochází k rozsáhlému porušení vlasového vlákna, které se projevuje například lámáním nebo třepením. Henna jakožto čistě přírodní prostředek do struktury vlasů neproniká, obaluje vlasové vlákno pouze na povrchu, vlas obarvený hennou tak získává na svém objemu a vlákno je chráněno před nepříznivými okolními vlivy.

Výsledná barva henny

vlasy barvené čistou hennou

Výsledek barvení přírodními barvivy je tak vždy závislý na původní barvě vlasů. K přirozené barvě vašich vlasů přidá svůj pigment, čímž vznikne vždy originální a jedinečný odstín, tímto způsobem zachovává také přirozenou plnost a dynamiku barvy a nevytváří jednolitou barevnou "helmu" charakteristickou zejména pro některé odstíny chemických barev. Což s sebou přináší i své nevýhody, jak vyplývá z uvedeného mechanismu barvení, henna vlasy nikdy nedokáže zesvětlit.

A nejen na původní barvě záleží - jsou zde i další faktory, na které henna reaguje - kvalita vlasů, jejich přirozená struktura, typ a další. Proto je vždy obtížné předem se 100% jistotou určit do detailu výsledný odstín, je vždy potřeba vyzkoušet, jak vlasy zareagují. Z těchto důvodů doporučujeme postupovat vždy od světlejších odstínů k tmavším, ztmavit, přidat na intenzitě barvy při dalším barvení není s hennou žádný problém.

Co je henna?

Henna je bylina Lawsonia inermis, která se pěstuje v teplých subtropických oblastech severní Afriky a Asie (Maroko, Egypt, Indie, Írán a další). V jejích listech se vytváří červenohnědé barvivo, které se odedávna používá k barvení vlasů, zdobení kůže a nehtů. Listy Lawsonie se po usušení melou na jemný prášek. Takto získaná henna je zcela přírodní, chemicky neupravený prostředek. Před použitím se rozdělává horkou vodou nebo čajem, případně se přidávají další přírodní prostředky (citron, olej..). Současně se využívají i její léčebné účinky k regeneraci a zpevnění vlasů, pomáhá při problémech s lupy, při ekzémech a mykózách, používá se k barvení vlasů v případech alergií na synetická barviva.

Čistá henna:

 • čistá egyptská Henna Herbbarví vlasy (od ticiánové po mahagon)
 • výrazně zpevňuje vlasy
 • obsahuje přírodní UV filtr – chrání vlasy a pokožku
 • zabraňuje třepení, lámání a vypadávání vlasů
 • napomáhá odstraňovat lupy
 • zamezuje nadměrnému mastění pokožky
 • dodává vlasům lesk


 • Začínáte s hennou?


  Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

 • Čím je tak výjimečné?

  Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

 • Cukrová depilace, jak na to?

  Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?