Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Indigo


Henna, indigo a další rostlinné barvy

Čistá henna (Lawsonia inermis) obsahuje pouze měděnočervené barvivo, jeho intenzita závisí nejen na kvalitě henny a jejím správném zpracování, ale i na způsobu přípravy pasty před barvením a délce působení zábalu na vlasech. 

Jak tedy vznikají další odstíny? Jako směsi henny s dalšími sušenými rostlinami, které mají prokazatelný barvící a regenerační účinek, pro světlé odstíny se užívá zejména zesvětlujících účinků heřmánku a rebarbory, zatímco tmavé odstíny henny má na svědomí indigo.


Indigo

Indigofera tinctoria, neboli Indigovník pravý, je polokeř původem ze západní Afriky, odkud se rozšířil do všech tropických a subtropických oblastí. V listech této rostliny se tvoří známé modré barvivo, které se dostalo do širokého povědomí jako prostředek k potisku a barvení tkanin, především džínoviny. Sušené listy rozemleté na jemný prášek se zároveň v Orientu po staletí používají k barvení vlasů na tmavé a černé odstíny.

Proč v některých případech použít dvoufázové barvení aneb jak vznikají fámy o zelených vlasech:

Protože směsi s indigem obsahují výrazné tmavě modré barvivo, je třeba postupovat na světlých vlasech velmi opatrně. Stejně tak v případě, že chceme výrazně černou barvu s modravým odleskem, použijeme tzv. dvoufázové barvení: nejprve naneseme na vlasy čistou měděnočervenou hennu (Lawsonii Inermis) a po sejmutí zábalu jako druhý krok naneseme černou hennu (směs s výrazným podílem Indigofera Tinctoria), výsledkem jsou plné a čisté tóny černé bez odlesků a to i na vlasech s vysokým podílem šedin. Dbejte na pečlivé nanesení obou směsí na vlasy, především na nejsvětlejší místa, tzn. těsně u kořínků a na skráních. Nemusíte se bát podráždění, henna má na vlasovou pokožku zklidňující a antiseptické účinky. Na první pohled složitý proces má úžasný barevný efekt a není až tak časově náročný, použijte náš fotonávod.

Pro barvení vlasů směsí s obsahem indiga je dobré zachovávat některá základní pravidla pro míchání a aplikaci, najdete v článku o přípravě henny. 

Upozornění: Pokud rádi experimentujete s barvou vlasů a je pravděpodobné, že budete chtít použít odbarvovač, hennovou směs s obsahem indiga jakékoli dostupné značky pro své vlasy nevybírejte. Použitím peroxidu na vlasy s indigem může dojít k legendárnímu zezelenání vlasů. V takových případech volte například Hennu Lamda hnědou, bez obsahu indiga.

 

 

 

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?