Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Indigo


Henna, indigo a další rostlinné barvy

Čistá henna (Lawsonia inermis) obsahuje pouze měděnočervené barvivo, jeho intenzita závisí nejen na kvalitě henny a jejím správném zpracování, ale i na způsobu přípravy pasty před barvením a délce působení zábalu na vlasech. 

Jak tedy vznikají další odstíny? Jako směsi henny s dalšími sušenými rostlinami, které mají prokazatelný barvící a regenerační účinek, pro světlé odstíny se užívá zejména zesvětlujících účinků heřmánku a rebarbory, zatímco tmavé odstíny henny má na svědomí indigo.


Indigo

Indigofera tinctoria, neboli Indigovník pravý, je polokeř původem ze západní Afriky, odkud se rozšířil do všech tropických a subtropických oblastí. V listech této rostliny se tvoří známé modré barvivo, které se dostalo do širokého povědomí jako prostředek k potisku a barvení tkanin, především džínoviny. Sušené listy rozemleté na jemný prášek se zároveň v Orientu po staletí používají k barvení vlasů na tmavé a černé odstíny.

Proč v některých případech použít dvoufázové barvení aneb jak vznikají fámy o zelených vlasech:

Protože směsi s indigem obsahují výrazné tmavě modré barvivo, je třeba postupovat na světlých vlasech velmi opatrně. Stejně tak v případě, že chceme výrazně černou barvu s modravým odleskem, použijeme tzv. dvoufázové barvení: nejprve naneseme na vlasy čistou měděnočervenou hennu (Lawsonii Inermis) a po sejmutí zábalu jako druhý krok naneseme černou hennu (směs s výrazným podílem Indigofera Tinctoria), výsledkem jsou plné a čisté tóny černé bez odlesků a to i na vlasech s vysokým podílem šedin. Dbejte na pečlivé nanesení obou směsí na vlasy, především na nejsvětlejší místa, tzn. těsně u kořínků a na skráních. Nemusíte se bát podráždění, henna má na vlasovou pokožku zklidňující a antiseptické účinky. Na první pohled složitý proces má úžasný barevný efekt a není až tak časově náročný, použijte náš fotonávod.

Pro barvení vlasů směsí s obsahem indiga je dobré zachovávat některá základní pravidla pro míchání a aplikaci, najdete v článku o přípravě henny. 

Upozornění: Pokud rádi experimentujete s barvou vlasů a je pravděpodobné, že budete chtít použít odbarvovač, hennovou směs s obsahem indiga jakékoli dostupné značky pro své vlasy nevybírejte. Použitím peroxidu na vlasy s indigem může dojít k legendárnímu zezelenání vlasů. V takových případech volte například Hennu Lamda hnědou, bez obsahu indiga.

 

 

 

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?