Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Černá henna a PPD

 

Černá henna

Samotné označení „černá henna“ může být někdy zavádějící. Ve většině případů se jedná o směs skutečné henny (Lawsonie inermis) s dalšími látkami. V případě kvalitních přírodních směsí se jedná o Lawsonii s indigem (Indigofera Tinctoria), které díky intenzivnímu tmavě modrému pigmentu barví vlasy do tmavých až černých odstínů v závislosti na původní barvě vlasů.

Upozornění: Někteří výrobci se pro zajištění 100% účinnosti barvy za současné úspory nákladů při nákupu surovin uchylují k použití zvýrazňovacích chemických látek, mezi které patří především výrazný alergen PPD (para-phenylendiamin). Hennovým směsem s tmavým odstínem, které nemají jasně deklarované složení, důrazně doporučujeme se vyhýbat.  

Jak rozeznat přírodní černou hennu (směs Lawsonie a indiga) od směsí se syntetickými barvivy?

Čistě přírodní černá henna = Indigo a Lawsonia inermis

Přírodní černá henna na bázi indigaPrášek přírodní směsi má zelenošedý odstín a charakteristický odér, který může připomínat mražený hrášek, po zalití teplou vodou a ponechání na teplém místě se začne vylučovat tmavě zelené, později tmavě modré barvivo, které může na povrchu rozdělané směsi vytvořit kovově modrý lesk.

 Egyptská černá henna (na obrázku vlevo) je čistě přírodní směsí indiga a čisté henny, absenci PPD deklaruje nejen výrobce, ale i testy provedené SZÚ v Praze.

 


 

Syntetická barviva prodávaná pod názvem "černá henna"

Černá henna s obsahem PPD

Prášek se syntetickými barvícími aditivy je výrazně tmavě hnědé až černé barvy, může mít i krystalickou strukturu, s výrazným „chemickým“ zápachem, při zalití vodou uvolňuje tmavě hnědé až černé barvivo.

Na obrázku vpravo je "černá henna" z indické produkce s obsahem PPD deklarovaným v příbalovém letáku.

 

Ze stejného důvodu doporučujeme mít se na pozoru i před tzv. tetováním hennou v případě, že výsledek je sytě černý a původ tetovací pasty nejasný. Více na stránce tetování hennou

.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?