Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Čistá Henna Herb

čistá egyptská Henna Herb

Čistá Henna Herb je jednodruhovým jemně mletým práškem z rostliny Lawsonie inermis. Pro svou vysokou kvalitu, výrazné barvící účinky a v neposlední řadě skvělý regenerační účinek na vlasy se již více než deset let řadí mezi nejoblíbenější čisté henny na našem trhu a těší se vysokému zájmu zákaznic.

Barevnost

Vlasům dodává měděný až kaštanový odstín v závislosti na původní barvě vlasů, její barvivo je velice intenzivní, což ocení především milovnice výrazných a zářivých odstínů, ať už jasně zrzavé nebo červené. Právě červený pigment je pro egyptskou hennu charakteristický, dosáhnout červeného odstínu vlasů je však v případě čistě přírodní henny otázkou delšího vrstvení, jen málokdy jej lze získat po prvním barvení. Naproti tomu vyznavačkám jasných měděných zrzavých odstínů doporučujeme míchání čisté Henny Herb s odstínem zlatá, zabráníte tak nežádoucímu červenání henny a jejímu tmavnutí ve vlasech následkem vrstvení.

Původ

Henna Five Fives se pěstuje v jižním Egyptě v okolí města Asuán. Tamější stabilně teplé klima a vysoké teploty během většiny roku předurčují henové keře k produkci velkého množství barviva, které se soustřeďuje v listech rostliny. Lawsonia inermis se v této oblasti pěstuje tradičně již po staletí, díky nízkým nárokům na zavlažování a hnojení a pro své léčebné účinky, si v tradiční egyptsko-arabské kultuře získala nezastupitelné postavení.

Zpracování

Listy henny se sbírají a suší se na slunci. Poté se ručně přebírají, odstraňují se části stonků a další tuhé kusy rostliny stejně jako nekvalitní či špatně usušené listy. Tato zdlouhavá a pečlivá práce je přímo předurčena pro jemné ženské ruce, přebraná henna se poté drtí na jemný prášek, prosévá a znovu drtí tak, aby výsledný prášek při pozdějším použití - rozmíchání s vodou -vytvořil jemnou a hladkou pastu.

Firma Five Fives

Five Fives je v Egyptě dobře zavedenou značkou kosmetických produktů, jejichž výroba je vystavěna na zpracování přírodních surovin domácí produkce. Jméno zakladatele a jeho rodiny – dnešních majitelů firmy je nerozlučně spjato s egyptskou křesťanskou komunitou.

Kontrola kvality

Složení všech odstínů egyptské henny Lamda je certifikováno výrobcem - firmou Five Fives. Před dovozem do ČR ještě procházejí přísnými zdravotními testy Státního zdravotního ústavu v Praze, ty mají za cíl zhodnotit jejich dermatologickou snášenlivost a prokázat přesné složení uvedené na etiketě. V rámci těchto testů henny procházejí i zkouškami na přítomnosti mikroorganismů, těžkých kovů i nebezpečných alergenů jako je PPD. Tímto se snažíme zaručit čistě přírodní složení a zajistit deklarovanou vysokou kvalitu Henny Lamda.

Netestováno na zvířatech.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?