Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Čistá Henna Herb

čistá egyptská Henna Herb

Čistá Henna Herb je jednodruhovým jemně mletým práškem z rostliny Lawsonie inermis. Pro svou vysokou kvalitu, výrazné barvící účinky a v neposlední řadě skvělý regenerační účinek na vlasy se již více než deset let řadí mezi nejoblíbenější čisté henny na našem trhu a těší se vysokému zájmu zákaznic.

Barevnost

Vlasům dodává měděný až kaštanový odstín v závislosti na původní barvě vlasů, její barvivo je velice intenzivní, což ocení především milovnice výrazných a zářivých odstínů, ať už jasně zrzavé nebo červené. Právě červený pigment je pro egyptskou hennu charakteristický, dosáhnout červeného odstínu vlasů je však v případě čistě přírodní henny otázkou delšího vrstvení, jen málokdy jej lze získat po prvním barvení. Naproti tomu vyznavačkám jasných měděných zrzavých odstínů doporučujeme míchání čisté Henny Herb s odstínem zlatá, zabráníte tak nežádoucímu červenání henny a jejímu tmavnutí ve vlasech následkem vrstvení.

Původ

Henna Five Fives se pěstuje v jižním Egyptě v okolí města Asuán. Tamější stabilně teplé klima a vysoké teploty během většiny roku předurčují henové keře k produkci velkého množství barviva, které se soustřeďuje v listech rostliny. Lawsonia inermis se v této oblasti pěstuje tradičně již po staletí, díky nízkým nárokům na zavlažování a hnojení a pro své léčebné účinky, si v tradiční egyptsko-arabské kultuře získala nezastupitelné postavení.

Zpracování

Listy henny se sbírají a suší se na slunci. Poté se ručně přebírají, odstraňují se části stonků a další tuhé kusy rostliny stejně jako nekvalitní či špatně usušené listy. Tato zdlouhavá a pečlivá práce je přímo předurčena pro jemné ženské ruce, přebraná henna se poté drtí na jemný prášek, prosévá a znovu drtí tak, aby výsledný prášek při pozdějším použití - rozmíchání s vodou -vytvořil jemnou a hladkou pastu.

Firma Five Fives

Five Fives je v Egyptě dobře zavedenou značkou kosmetických produktů, jejichž výroba je vystavěna na zpracování přírodních surovin domácí produkce. Jméno zakladatele a jeho rodiny – dnešních majitelů firmy je nerozlučně spjato s egyptskou křesťanskou komunitou.

Kontrola kvality

Složení všech odstínů egyptské henny Lamda je certifikováno výrobcem - firmou Five Fives. Před dovozem do ČR ještě procházejí přísnými zdravotními testy Státního zdravotního ústavu v Praze, ty mají za cíl zhodnotit jejich dermatologickou snášenlivost a prokázat přesné složení uvedené na etiketě. V rámci těchto testů henny procházejí i zkouškami na přítomnosti mikroorganismů, těžkých kovů i nebezpečných alergenů jako je PPD. Tímto se snažíme zaručit čistě přírodní složení a zajistit deklarovanou vysokou kvalitu Henny Lamda.

Netestováno na zvířatech.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?