Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Jak s depilační cukrovou hmotou pracovat?

Návod na použití cukrové depilační hmoty v sáčku

Před použitím je vhodné depilační hmotu v sáčku umístit zhruba na půl hodiny do tepla, například na topení. Nebo je možné ji zahřát v rukou mezi dlaněmi. Hmota zvláční a snáze oddělíte menší kousek potřebný pro aplikaci. Ideální je pracovat v teplém prostředí – hmota jde snadno oddělit i její zpracování je daleko rychlejší.

Důležité upozornění!
Pokud chloupky před depilací nebyly delší dobu ošetřovány a jsou příliš dlouhé, je dobré je předem zkrátit na délku asi 5 mm, aby při strhávání nebyl na pokožku vyvíjen příliš silný tlak. Platí to především pro citlivé oblasti jako je podpaží nebo třísla.


Vytahováním mezi rukama hmotu propracovávejte, až zteplá, zbělí a začne být přilnavá k pokožce. Zpracování hmoty proveďte důkladně. Hmota musí ztratit průsvitnost a dostat konzistenci žvýkačky.

Hmotu přitiskněte k umyté a dobře osušené pokožce a palcem ji tlakem rozetřete po pokožce, pak uchopte okraj pomocí palce a ukazováčku a krátkým trhavými pohyby rozetřený proužek hmoty odstraňte.

 • Nikdy nestrhávejte cukrovou hmotu z pokožky směrem vzhůru, nýbrž rovnoběžně s depilovanou plochou rychlým pohybem.
 •  Práce oběma rukama je rychlejší, ale vyžaduje trochu cviku. Stejně můžete pracovat pouze palcem a ukazováčkem pouze jedné ruky.

 

Hmotu znovu zfomujte a pokračujte v těsné blízkosti tak, abyste postupně pokryli celou oblast, na které chcete chloupky odstranit. Pokračujte stále se stejným kouskem, dokud neztratí svou přilnavost. Můžete opakovat i několikrát na stejném místě, dokud pokožka není zcela hladká. Zbytky na pokožce snadno odstraníte teplou vodou. V místech, kde nemůžete vytvořit pruh – např. v podpaží, pracujte s malým kouskem. Ten přikládejte a strhávejte, dokud není celá oblast zbavená chloupků. Nezapomeňte příliš dlouhé chloupky před depilací zkrátit. Po správně provedené depilaci se na pokožce objeví lehké zčervenání, které zanedlouho zmizí.

Naše rady a tipy:

 • Cukrová depilace prováděná doma vždy vyžaduje trochu cviku a tudíž na začátku i trochu trpělivosti.
 • Nikdy nestrhávejte cukrovou hmotu z pokožky směrem vzhůru, nýbrž rovnoběžně s depilovanou plochou rychlým pohybem.
 • Cukrová depilace může být prováděna po i proti směru růstu chloupků, ozkoušejte obě varianty a vyberte pro sebe tu příznivější: Strhávání po směru růstu je šetrnější, proti směru účinnější.
 • Místa na pokožce, kde chloupky díky předchozí depilaci holením zesílily, jdou na první pokus obtížněji odstranit. Již při druhé cukrové depilaci jsou však chloupky mnohem tenčí a jemnější, depilace je tedy snazší a o mnoho rychlejší.
 • Je-li pasta dobře propracována a zároveň chytá jen minimum chloupků, použijte dětský pudr na posypání depilovaného místa.

 

Video

Protože vidět cukrovou depilaci v praxi je lepší než tisíc slov v jakémkoli jazyce, doporučujeme video z youtube prezentující práci s depilační pastou Easy Sweet. Jazyková část je pro nás nesrozumitelná, ovšem video je dostatečně názorné a věříme, že i vám pomůže :)

Příprava pasty: https://www.youtube.com/watch?v=mW57yVIPkxE

Práce s pastou: https://www.youtube.com/watch?v=mYx1YTXkUYQ

 • Začínáte s hennou?


  Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

 • Čím je tak výjimečné?

  Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

 • Cukrová depilace, jak na to?

  Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?