Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Jak s depilační cukrovou hmotou pracovat?

Návod na použití cukrové depilační hmoty v sáčku

Před použitím je vhodné depilační hmotu v sáčku umístit zhruba na půl hodiny do tepla, například na topení. Nebo je možné ji zahřát v rukou mezi dlaněmi. Hmota zvláční a snáze oddělíte menší kousek potřebný pro aplikaci. Ideální je pracovat v teplém prostředí – hmota jde snadno oddělit i její zpracování je daleko rychlejší.

Důležité upozornění!
Pokud chloupky před depilací nebyly delší dobu ošetřovány a jsou příliš dlouhé, je dobré je předem zkrátit na délku asi 5 mm, aby při strhávání nebyl na pokožku vyvíjen příliš silný tlak. Platí to především pro citlivé oblasti jako je podpaží nebo třísla.


Vytahováním mezi rukama hmotu propracovávejte, až zteplá, zbělí a začne být přilnavá k pokožce. Zpracování hmoty proveďte důkladně. Hmota musí ztratit průsvitnost a dostat konzistenci žvýkačky.

Hmotu přitiskněte k umyté a dobře osušené pokožce a palcem ji tlakem rozetřete po pokožce, pak uchopte okraj pomocí palce a ukazováčku a krátkým trhavými pohyby rozetřený proužek hmoty odstraňte.

 • Nikdy nestrhávejte cukrovou hmotu z pokožky směrem vzhůru, nýbrž rovnoběžně s depilovanou plochou rychlým pohybem.
 •  Práce oběma rukama je rychlejší, ale vyžaduje trochu cviku. Stejně můžete pracovat pouze palcem a ukazováčkem pouze jedné ruky.

 

Hmotu znovu zfomujte a pokračujte v těsné blízkosti tak, abyste postupně pokryli celou oblast, na které chcete chloupky odstranit. Pokračujte stále se stejným kouskem, dokud neztratí svou přilnavost. Můžete opakovat i několikrát na stejném místě, dokud pokožka není zcela hladká. Zbytky na pokožce snadno odstraníte teplou vodou. V místech, kde nemůžete vytvořit pruh – např. v podpaží, pracujte s malým kouskem. Ten přikládejte a strhávejte, dokud není celá oblast zbavená chloupků. Nezapomeňte příliš dlouhé chloupky před depilací zkrátit. Po správně provedené depilaci se na pokožce objeví lehké zčervenání, které zanedlouho zmizí.

Naše rady a tipy:

 • Cukrová depilace prováděná doma vždy vyžaduje trochu cviku a tudíž na začátku i trochu trpělivosti.
 • Nikdy nestrhávejte cukrovou hmotu z pokožky směrem vzhůru, nýbrž rovnoběžně s depilovanou plochou rychlým pohybem.
 • Cukrová depilace může být prováděna po i proti směru růstu chloupků, ozkoušejte obě varianty a vyberte pro sebe tu příznivější: Strhávání po směru růstu je šetrnější, proti směru účinnější.
 • Místa na pokožce, kde chloupky díky předchozí depilaci holením zesílily, jdou na první pokus obtížněji odstranit. Již při druhé cukrové depilaci jsou však chloupky mnohem tenčí a jemnější, depilace je tedy snazší a o mnoho rychlejší.
 • Je-li pasta dobře propracována a zároveň chytá jen minimum chloupků, použijte dětský pudr na posypání depilovaného místa.

 

Video

Protože vidět cukrovou depilaci v praxi je lepší než tisíc slov v jakémkoli jazyce, doporučujeme video z youtube prezentující práci s depilační pastou Easy Sweet. Jazyková část je pro nás nesrozumitelná, ovšem video je dostatečně názorné a věříme, že i vám pomůže :)

Příprava pasty: https://www.youtube.com/watch?v=mW57yVIPkxE

Práce s pastou: https://www.youtube.com/watch?v=mYx1YTXkUYQ

 • Začínáte s hennou?


  Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

 • Čím je tak výjimečné?

  Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

 • Cukrová depilace, jak na to?

  Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?