Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!


Důležité: V týdnu od 12. do 16. 11. nebudeme z technických důvodů odesílat objednávky. Všechny přijaté objednávky budou postupně vyřizovány od pondělí 19. 11. Děkujeme mockrát za pochopení!

Vaše HennaLamda.cz

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Henna a klasické chemické barvy

 

Obecně uznávané pravidlo 3-4 týdenního potřebného rozestupu mezi barvením klasickou barvou a hennou má svá přesnější pravidla, záleží zejména na složení henny i syntetické barvy, které se chystáte s větším či menším časovým rozestupem použít.

Na základě zkušeností se můžeme pokusit zobecnit některá pravidla pro plynulý přechod mezi barvením přírodní hennou a klasickou chemickou barvou:

Zlaté pravidlo, které dodá jistoty o správnosti zvoleného postupu: Vyzkoušejte barvení na pramínku vlasů, jako orientační ukázka barevné reakce mezi hennou a barvou dobře poslouží. Nezapomeňte i zkušebnímu pramínku vytvořit standardní podmínky pro barvení, tzn. při barvení hennou zabalte do igelitu, nechte alespoň hodinu a zahřívejte, například fénem.

Čistá henna a chemická barva

Nejméně problematickou je kombinace čisté henny Lawsonie inermis s jakoukoli chemickou barvou včetně odbarvovače, některé zákaznice takto s úspěchem zesvětlují tmavnoucí odstín henny na vlasech, i u této kombinace doporučujeme časový rozestup, mějte na paměti především zdraví svých vlasů, jejichž strukturu by mohlo pravidelné namáhání ohrozit, chemické barvy navíc pronikají přímo do vlasového vlákna, v případě alespoň částečně vymyté henny reagují lépe a barevný výsledek je stabilnější. 

 • Riziko v tomto případě skýtá jen použití silného odbarvovače za účelem úplného odstranění zrzavé barvy henny a odbarvení na čistou blond, v takovém případě může být výsledkem nehezká žlutá nebo oranžová, nemluvě o velké zátěži pro vlasovou strukturu, kterou silný peroxid ovšem přestavuje i v případě odbarvení přírodních tmavých odstínů, na místě je tedy zvýšená pozornost a péče. Henna se z vlasů sice vymývá, a to zejména po prvním barvení, ale ve více vrstvách drží na vlasech opravdu dobře, na úplné vymytí tedy nelze spoléhat.

 

Přírodní henna a chemická barva

 

Indigo a chemická barva aneb Kde je tedy ta legendární zelená? 

Je to právě indigo a nikoli čistá henna, které může mít za následek legendární zezelenání vlasů po “henně”, o jaký konkrétní případ se jedná?

 • Pokud vám nevyhovuje barva po tmavé henně (vždy s přídavkem indiga), můžete ji s úspěchem překrýt chemickou barvou tmavého odstínu, zde problém nenastává.
 • PROBLEMATICKOU KOMBINACI PŘESTAVUJE INDIGO A ODBARVOVAČ. Studujte tedy vždy pečlivě složení henny na vlasy, zda není ve složení uvedeno indigo (Indigofera tinctoria).
 • Zatímco aplikace tmavé henny s přídavkem indiga na odbarvené vlasy nebízí řešení: Předbarvení čistou hennou, která zacelí vlasové vlákno a překryje jej první vrstvou čisté henny, na kterou lze poté s úspěchem aplikovat tmavou hennu s indigem - dvoufázové barvení, opačný postup je rizikový. Nezbývá než počkat, až se indigo z vlasů dokonale vymyje a poté ještě zkusit na pramínku, následkem odbarvení indigem barvených vlasů velice často vzniká zelený nádech, který se velice špatně vymývá nebo zakrývá, což platí pro všechny tmavé henny s obsahem indiga napříč spektrem kvality a různých značek.

Toto je jediné skutečné riziko, barvení indigem je třeba zvážit, pokud máte pocit, že by výsledná tmavá barva pro vás nemusela být to pravé a chtěla byste zpět světlejší barvu za pomoci odbarvovače.

 • Začínáte s hennou?


  Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

 • Čím je tak výjimečné?

  Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

 • Cukrová depilace, jak na to?

  Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?