Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Pěstování egyptské henny Five Fives

Zajímá vás odkud přesně pochází henna Five Fives? Kdo, kde a za jakých podmínek ji pěstuje a sklízí? Pojďte s námi na exkurzi do egyptského pouštního kláštera, kde na přilehlé farmě hospodaří o samotě jeden z mnichů - Otec Louis.

Brána koptského kláštera nedaleko Asuánu. 

Otec Louis je mnich a pochází z egyptské křesťanské menšiny a na místní klášterní farmě hospodaří už 24 let. Říká, že henna je to jediné, co mu na jeho farmě roste. Je to prý zázračná rostlinka. Jeho pole leží uprostřed neúrodné pouště asi pět kilometrů od břehu Nilu. Sám svou usilovnou prací kus zdejší pouštní půdy zúrodnil a většinu svého času zde tráví zcela sám, z mnišského odloučení ho vyrušují jen sezónní dělníci, kteří pomáhají se sadbou a se sklizní henny.

Henna Five Fives se pěstuje v jižním Egyptě v provincii Asuán. Horké podnebí, sucho a slunce vytvářejí pro tuto fascinující rostlinu ideální podmínky.  

Henna podle otce Louise potřebuje jen málo vody, protože je nesmírně silná, na rozdíl od jiných egyptských farem se tady henna nepřihnojuje. Má tak sice trochu menší listy, ale otec Louis si potrpí na čistě přírodní věci. 

 
Otec Louis hospodaří na farmě koptského kláštera už 24 let.

Henna potřebuje málo vody, daří se jí tak i v suchých oblastech.      
   

 


 

 

 

 

 

Henna se v Horním Egyptě sklízí koncem léta, kdy dosahuje výšky kolem tří metrů. Její květy mají silnou vůni. Při sklizni se celý keř uřízne až u země a pověsí se pak vzhůru nohama, aby k listům proudil teplý vzduch. Sušení je při sklizni nejdůležitější fází. Podle otce Louise má jen správně vysušený list dostatek barviva, které se nachází pouze v listech. Řapíky a stonky ho mají málo, proto se lístky ručně otrhávají a pak ještě několikrát důkladně přebírají, aby byl prášek nadrcený z listů z henny kvalitní.

Rostlina henny dosahuje v zimě pouhých 30cm, v létě v době sklizně má však přes tři metry.

Otec Louis si nechává dělat pravidelné rozbory, má tak jistotu o konstantním vysokém obsahu barviva. Nejde ale jen o barvu. Dobrá henna má vysoký obsah i dalších prospěšných látek. Je vynikající pro slabé vlasy, které dokáže jednoznačně posílit. Egypťané hennu používají i na kůži, která pak krásně regeneruje. Například Louisovi dělníci si ji dávají na popraskané ruce a nohy. V Horním Egyptě má proto hodně lidí od henny oranžově zbarvená chodidla. Je to totiž dobrá prevence před plísněmi a dalšími kožními problémy.


 
  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?