Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Návod na barvení hennou s fotkami:


Připravili jsme pro vás návod na barvení vlasů hennou, zdokumentovali jsme postup při tzv. dvoufázovém barvení.

Pokud budete barvit čistou Hennou Herb Lamda nebo odstíny Henny Lamda bez obsahu indiga, volte pouze postup první fáze, přidané suroviny jsou pouze naším návrhem, můžete přidávat i jiné podle své barevné preference, další tipy naleznete zde.

Nemáte-li chemicky zesvětlené, přirozeně blond nebo šedé vlasy, postupujte při barvení s tmavými odstíny Henny Lamda tmavě hnědá nebo černá pouze podle návodu 2. fáze.

My jdeme barvit vlasy s výrazným procentem šedin, uvedený postup opakujeme 1x za 6 - 8 týdnů, v mezidobí po 3-4 týdnech barvíme pouze indigem, opakujeme tedy 2. fázi barvení.

 

Co si připravit aneb bez čeho se neobejdeme:

- staré "hennovací" triko
- rukavice
- potravinová fólie
- starší ručník tmavé barvy (henna po prvním vymýtí zábalu 
může z vlasů pouštět)

 

 

 

Postup 1. fáze barvení - barvení vlasů čistou Hennou Herb:

Před barvením - odrůstající tmavá barva, budeme tedy barvit dvoufázově na černo pomocí henny se zaměřením na šedé odrosty.

Vlasy důkladně umyjeme šamponem bez silikonů nebo mýdlem Aleppo.

V první fázi barvíme čistou Hennou Herb Lamda.

Co budeme potřebovat: 50-100g čisté Henny Herb, 2 lžíce citronové šťávy, horký černý čaj o teplotě vyšší než 70 stupňů, případně 1 lžíci kvalitního za studena lisovaného oleje. Více o (ne)přidávání oleje do henny v článku Tipy pro regeneraci.

  

Vše rozmícháme do hladké pasty o konzistenci hustšího jogurtu. 

Pro intenzivnější barvu čisté henny můžeme nechat odstát až několik hodin na teplém místě překryté potravinovou fólií. My pospícháme, necháváme odstát pouze po dobu mytí vlasů. Důležité je nanášet pastu na vlasy teplou, necháváte-li odstát déle, před aplikací na vlasy ohřejte pastu ve vodní lázni.

Před nanesením na vlasy doředíme čerstvým horkým čajem. 

       

 Pokud nám vlasy po umytí trochu oschly, můžeme zvolit řidší konzistenci (na obrázku), máme-li úplně mokré, necháme raději hustší .

Začínáme nanášet, důkladně vtíráme hennu zejména ke kořínkům, čelo a uši před obarvením chrání mastný krém.

Hennu nanášíme nejprve seshora, poté vlasy rozdělujeme do pěšinek.

Do kterých nanášíme další hennovou pastu a protahujeme do celých pramenů. 

Nanášení je hotové, s trochou cviku nám stačí 10-15 minut. Konce vlasů stočíme k hlavě, do pramenů vmasírujeme zbylé množství henny.

Potravinová fólie zajistí, aby henna na vlasech neosychala a byla v teple, teprve tak henna bude dobře působit. 

Pro lepší udržení tepla omotáme hlavu šátkem nebo použijeme starou čepici. Pokud zde s barvením končíme, můžeme na vlasech zábal ponechat 2 a více hodin pro intenzivní tmavší tóny kaštanové a červené (a to zejména v případě šedivých vlasů).

Během celé aplikace používáme rukavice, nanášení henny sice netrvá příliš dlouho, ale i za tu dobu zůstává výrazný oranžový odstín, který nejde smýt.

My ovšem pokračuje s barvením dále, zábal sundaváme po 45 minutách, šediny jsou zabarvené do jasně zrzavé. Vlasy máme ještě vlhké, barva je zatím světlejší, není zoxidovaná, pro dvoufázové barvení stačí.


2. fáze - barvení tmavým odstínem henny s obsahem indiga (Henna Lamda černá)

Ve 2. fázi pokračujeme v barvení vlasůHennou Lamda - černou, tedy směsí indiga (přes 90%) a čisté henny.

K prášku přidáme půl lžičky soli pro aktivaci barviva a rozmícháváme s vodou o přibližné teplotě 50 stupňů! Při teplotách 60 stupňů a více se indigo ničí.

Rozmícháme na pastu a ihned nanášíme na vlasy, indigo v žádném případě nenecháváme odstát.

Při aplikaci zachováváme stejný postup: pastu nanášíme seshora na vlasy s důrazem na krytí odrostů.

Vlasy rozdělujeme do pěšinek.

Do nich poté důkladně nanášíme pastu.

Opět pracujeme při aplikaci v rukavicích, indigo na kůži v porovnání s hennou drží velmi málo, ale pod nehty se může tmavá barva usadit.

Máme hotovo, prameny délek vlasů obalíme pastou a zatočíme k hlavě.

Obalíme potravinovou fólií a dáváme pozor, aby pasta neopadávala na oblečení, jestliže henna jde při troše námahy beze zbytku vyprat, s indigem to tak jednoduché není a nechává skvrny.

Zábal sundaváme po 45 minutách, vlasy důkladně umyjeme a vysušíme.

Výsledek: dokonalé krytí šedin, jednolitá sytá barva....

...a lesklé a pevné vlasy!

Video

Barvení vlasů hennou dvoufázově zdokumentovala blogerka Klárka http://kyrkys.blogspot.com/search/label/Henna%20Lamda

Za video i recenzi děkujeme!


  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?