Vítejte v e-shopu HennaLamda.cz!

Na našich stránkách máte možnost nejen nakoupit přírodní kosmetiku od přímého dovozce, ale zejména načerpat velké množství informací o barvení vlasů hennou, orientální cukrové depilaci a tradiční výrobě přírodních olivových mýdel. 

Kategorie

Košík  

Žádné produkty

0 Kč Poštovné
0 Kč Celkem

Objednat

Připojte se k nám


Sedr - bezbarvý regenerační zábal Zobrazit v plné velikosti

Sedr - bezbarvý regenerační zábal

100% přírodní bezbarvý regenerační zábal je čistým přírodním prostředkem pro péči o poškozené vlasy se sklony k nadměrnému maštění. Obsahuje pouze jednodruhový prášek z listů rostliny rodu cicimek, na Blízkém východě známé pod názvem “sedr”, která je tradičně využívána v péči o křehké a lámavé vlasy i pokožku se sklonem k tvorbě lupů a podráždění. Listy rostliny jsou pečlivě vybírány, usušeny a následně rozemlety na  velice jemný prášek vysoké kvality, který usnadňuje aplikaci i vymývání vlasového zábalu.

Posiluje vlasové vlákno od kořínků ke konečkům, dodává vlasům objem, zklidňuje a napomáhá předcházet problémům s vlasovou pokožkou. Vhodné zejméne pro vlasy bez objemu se sklonem k pramínkovatění, rychlému maštění a plihnutí stejně jako pro vlasy, které ztratily svou přirozenou vlnitost.

Vlasový zábal díky svým jemným mycím vlastnostem napomáhá ostraňovat nečistoty a přebytečný maz, podporuje obnovu vlasového vlákna, v případě vlnitých vlasů napomáhá definovat vlny. Zcela bez barvících účinků. Prášek je možné po rozmíchání s vodou použít jako vlasový zábal nebo čistě bylinný šampon pro mytí vlasů. 

Složení (INCI): Zizyphus Spina-Christi Leaf (Sedr)

Balení : 100g

Výrobce: Five Fives

Země původu: Egypt

Netestováno na zvířatech.

Více informací

139 Kč

sedr 100g

Návod 1 - klasický zábal: Prášek přelijeme horkou vodou a mícháme, až se vytvoří hustá kaše. Naneseme na vlhké vlasy. Zabalíme do igelitu a necháme působit 1/2 -1h, poté důkladně vymyjeme. Balení vystačí na 1-2 použití pro dlouhé vlasy. 

Návod 2 - bylinný šampon: Dvě polévkové lžíce prášku rozmícháme s teplou vodou a mícháme, až se vytvoří hustá kaše, tu naneseme na horní polovinu vlasů a vmasírujeme důkladně ke kořínkům. Necháme působit 10 - 20 minut, poté vlasy ve sprše navlhčíme včetně délek a pastu ve vlasech důkladně promneme. Vlasy důkladně umyjeme teplou vodou, výsledkem jsou měkké poddajné vlasy a důkladné odstranění nečistot.

  • Začínáte s hennou?


    Zkuste náš fotonávod. Nabízíme názorný příklad, jak postupovat při nanášení henny na vlasy i v případě dvoufázového barvení...

  • Čím je tak výjimečné?

    Mýdlo Aleppo je jednou z nejvýraznějších součástí kosmetické tradice Orientu, které je pro své jednoduché přírodní složení a vynikající pečující vlastnosti vysoce ceněno i dnes, seznamte se s ním blíže..

  • Cukrová depilace, jak na to?

    Cukrová depilace je velice účinný, jemný a při správném použití i velice jednoduchý způsob odstraňování chloupků i s kořínky. Jak správně s tímto tajemným a zrádným karamelem pracovat?